Ćwiczyć można w domu

Wszystko co chcesz wiedzieć

Ćwiczyć można w domu

30 stycznia 2019 Sport i turystyka 0

Projektując dom i budując go, jednym z założeń było, by któreś z pomieszczeń uczynić mini siłownią. Takie mieliśmy życzenie, w końcu sport uprawialiśmy od lat i trudno było sobie wyobrazić, by aktywność nie towarzyszyła nam także w nowym miejscu zamieszkania.

Ćwicz w domowej siłowni za niewielką cenę

maty do ćwiczeń cenaNie oczekiwaliśmy wielkiego pokoju z niewiadomo jakimi urządzeniami do ćwiczeń. Założenia były raczej skromne, tym bardziej że finansowo wówczas nie mogliśmy poszaleć, w końcu za nami była budowa domu. Zresztą, ta domowa siłownia to opcja alternatywna, przecież zazwyczaj biegamy oraz chodzimy do profesjonalnej siłowni. Pokój z przyrządami do ćwiczeń miał się przydać w sytuacji, gdy nie będzie czasu albo możliwości potrenować gdzie indziej. Na szczęście koszty nie okazały się aż tak przerażające. Jeśli chodzi o hantle, kettlebell czy maty do ćwiczeń cena nie była zbyt wygórowana. Mogliśmy więc sobie spokojnie na nie pozwolić. Co więcej, przy okazji większych zakupów dostaliśmy jeszcze upust na kolejne urządzenia i po kilku tygodniach w naszej domowej siłowni pojawiła się bieżnia, a po chwili także orbitrek. Z zakupem nie było najmniejszego kłopotu, ponieważ sklepy oferują dziś naprawdę bardzo szeroki wybór sprzętu do ćwiczeń. Warto dodać, że w naszym nowym domu znalazła się także ławeczka razem ze sztangą. Oczywiście mieliśmy wystarczająco dużo miejsca, ale w sytuacji gdy brakuje powierzchni, można zadowolić się albo mniejszym sprzętem, albo urządzeniami, które łatwo można złożyć, by zajmowały mniej miejsca. Nasze wybory okazały się udane, zakupionych rzeczy używamy regularnie, ponieważ nie zawsze jest czas na wyjście na treningi biegowe lub do siłowni.

Aktywność fizyczna jest dziś ważna, dla nas również. Dlatego nie wyobrażaliśmy sobie, by w nowym domu nie urządzić miejsca przeznaczonego do ćwiczeń. Czasem to idealna odskocznia od zawodowych i domowych obowiązków.