Czym jest jednofazowy lakier hybrydowy?

Wiele osób, choć na co dzień stosuje lakiery hybrydowe nie zdaje sobie sprawy, że wśród nich wyróżnia się różne rodzaje tych lakierów. Różnią się one pewnymi właściwościami, jednak większość łączy to, że są one bardziej trwałe niż lakier tradycyjny i muszą być utrwalone lampą. Ostatnio coraz więcej firm decyduje się na produkcję i sprzedaż jednofazowych hybryd.

Zalety jednofazowego lakieru hybrydowego

jednofazowy lakier hybrydowyZarówno wśród lakierów tradycyjnych i lakierów hybrydowych, tak i w przypadku jednofazowych lakierów hybrydowych paleta barw do wyboru jest naprawdę szeroka. W tym sensie nie różni się on od zwykłego lakieru hybrydowego. Natomiast to, co najbardziej różni te lakiery to sposób nakładania i ich wytrzymałość. Wielką zaletą jest to, że jednofazowy lakier hybrydowy nie musi być nakładany na żadną bazę i nie trzeba go też utrwalać topem – wystarczy nałożyć sam kolor. I to w postaci tylko dwóch, a nie czterech warstw jak w przypadku zwykłych hybryd. Oczywiście lakier ten musi być utwardzany w lampie (LED lub UV), jednak nie trzeba go po tym niczym przemywać i od mamy suche paznokcie. Taki jednofazowy lakier hybrydowy usuwa się o wiele szybciej przy pomocy acetonu, ale niestety jest on trochę mniej trwały. Wytrzymuje na paznokciach długo, jednak po pewnym czasie zaczyna się ścierać, szczególnie na końcówkach paznokci. 

To czy wybrać zwykły lakier hybrydowy czy jego jednofazowy odpowiednik zależy od tego, czego oczekujemy po lakierze. Lakier jednofazowy, choć jego długotrwałość jest krótsza niż zwykłego lakieru hybrydowego i tak utrzymuje się dłużej niż tradycyjny lakier. Jest to więc opcja dobra dla tych, którzy wolą zmieniać kolor paznokci niezbyt często ale nie aż co cztery tygodnie jak w przypadku zwykłych lakierów hybrydowych.