Dbajmy o odpowiedni rozwój dziecka

Dziecięce zabawy nie powinny opierać się tylko i wyłącznie na odgrywaniu pewnych ról. Tak więc lalki, misie, wózki, samochody i tak dalej są oczywiście niezwykle istotne dla dzieci, jednak jeszcze ważniejsze jest to, aby rodzice czy opiekunowie zapewnili swoim pociechom możliwość rozwoju na różnych płaszczyznach. Im młodsze dziecko, tym bardziej wszechstronny rozwój powinno przejść. 

Zabawka, która wspomaga rozwój dziecka

sensoryczne zabawki MontessoriPierwsze lata życia dziecka są etapem największego rozwoju na wszytskich płaszczyznach. To włąśnie wtedy mózg rozwija się najszybciej i chłonie wszystko jak gąbka, kształtując najważniejsze nawyki oraz charakter małego człowieka. . Jeżeli zadbamy o to, aby rozwinąć w dziecku od najmłodszych lat pewne umiejętności, w dorosłym życiu może ono stać się kimś ważnym dla całego świata w danej dziedzinie. W czasach ogromnych pokus na łatwe i przyjemne spędzanie czasu na oglądaniu bajek lub graniu w gry komputerowe, czasami rodzice zapominają, jak powinno się dbać o rozwój dziecka. Dzieci potrzebują przede wszystkim stymulacji na różnych płaszczyznach a my jako  rodzice powinniśmy spędzać z nimi dużo czasu na zabawie. Warto w niej wykorzystać sensoryczne zabawki Montessori, będące odmianą kreatywnych zabawek. Zapewniają one mnóstwo radości, ale też zmuszają do wysiłku umsyłowego lub fizycznego, dzięki czemu dziecko szybciej się rozwija, a przy tym sprawia to mu dużo radości. Zabawki te opierają się głównie na układankach i grach logiczncyh,,dostosowanych do określonego przedziału wiekowego. 

Głównym zadaniem każdego rodzica jest zapewnienie swojemu dziecku jak najlepszych warunków rozwojowych. Pamiętajmy o tym na przykład przy kupowaniu zabawek. Warto zaopatrzyć się na przykład w zabawki sensoryczne Montessori.