Ferie z dziećmi

Wszystko co chcesz wiedzieć

Ferie z dziećmi

14 czerwca 2018 Podróże i odpoczynek 0

Dzieci, wakacje/ferie, odpoczynek, dobra zabawa, relaks dla rodziców – czy te kilka słów idzie połączyć w całość? Czy mogą one faktycznie występować w jednym zdaniu, szczególnie w zdaniu twierdzącym? Każdy rodzic wie, że jest to prawie niemożliwe!

Ferie z dziećmi najlepsze nad morzem?

ferie nad morzemNiedawno dzieci z wielu szkół wyjeżdżały na tzw. „zielone szkoły”. Jedne szkoły jadą z dziećmi nad morze, inne jadą w góry. Jednakże przesłanka takich wyjazdów dla wszystkich jest taka sama: relaks z daleka od zgiełku miast, z daleka od obowiązków szkolnych, dobra zabawa z przyjaciółmi, piękne wspomnienia. Oprócz „zielonej szkoły”, moment kiedy dzieci mogą odpocząć to ferie – letnie lub zimowe. Zazwyczaj latem wybiera się ferie nad morzem a zimą zaś ferie w górach. Latem nad morzem, można budować piękne zamki z piasku na plaży, pograć w siatkówkę plażową, czy schłodzić się w naszym zimnym Bałtyku. Zimą w górach zaś przekonujące są wieczorne kuligi po zaśnieżonych drogach, narty czy snowboard, lepienie bałwana ze śniegu, czy wojna na śnieżki. Każde miejsce ma swój urok, ale warto je dopasować do danej pory roku. Przykładowo jesień będzie piękna w górach, kiedy to kolorowe liście opadające z drzew będą malować nasz krajobraz na wiele kolorów. Wiosną (ale i również jesienią) warto wybrać się nad morze, gdyż w tym okresie jest najwięcej jodu nad morzem ,którego nasz organizm bardzo potrzebuje. Ferie zimowe, czy letnie mogą być tak samo ciekawe i wesołe, pod warunkiem, że je dobrze zaplanujemy. Zarówno w górach jak i nad morzem można znaleźć ciekawe atrakcje, także wtedy kiedy pogoda nie dopisze, wystarczy przejrzeć internet przed wyjazdem.

Planując ferie z dziećmi zawsze trzeba wziąć pod uwagę jedną najważniejszą rzecz – nic nie jest tak ważne dla naszych pociech jak towarzystwo rodziców. Wszystkie najpiękniejsze chwile kreujemy my sami – nie droższe lub bardziej wymyślne miejsca, atrakcje, zabawy.