Gry na urządzenia mobilne

Wszystko co chcesz wiedzieć

Gry na urządzenia mobilne

31 lipca 2015 Informatyka 0
tworzenie aplikacji mobilnych

Gry, to aplikacje mobilne, przynoszące deweloperom rzeczywiste zyski. Najbardziej dochodowymi aplikacjami z AppStore i GooglePlay, ponad 85% to właśnie gry. Zainteresowanie użytkowników urządzeń mobilnych interaktywną rozrywką, w ostatnich latach, bardzo mocna wzrosło. Duży wpływ miał na to postęp technologiczny, jeżeli chodzi o urządzenia mobilne, jak i samo tworzenie aplikacji mobilnych. Wpływ na to ma również sposób dystrybucji aplikacji oraz jakość mobilnego Internetu.

Tworzenie aplikacji mobilnych jest dzisiaj silną gałęzią usługową

tworzenie aplikacji mobilnychW samych Stanach Zjednoczonych, pobito swoisty rekord. W kwietniu tego roku 147 milionów amerykanów, grając na swoich tabletach, czy smartfonach, wygenerowało dochód o wartości 380 milionów dolarów. To o ponad 13% więcej niż w analogiczny miesiącu ubiegłego roku. Na rynku gier pojawiają się też nowe trendy. Gracze, nie chcą już być tylko użytkownikami treści, chcą się także stawać częścią procesu tworzenia ich kontentu, co umożliwia im nawet zarabiać prawdziwe pieniądze. Kolejnym trendem, jest powstawanie nowej grupy odbiorców, dla których przeznaczone jest tworzenie aplikacji mobilnych. Mowa o ludziach powyżej 40 roku życia, którzy zakupili smartfony i oddają się wirtualnym rozrywkom, głownie typu gry logiczne. Szacuje się, że ta kategoria gier, z roku na rok będzie generowała coraz większe zyski. Gry to także bardzo dochodowy sport, na serwisie YouTube, relacje z turniejów, są drugą po muzyce najpopularniejsza kategorią.
Użytkowników gier mobilnych, możemy podzielić na dwie kategorie, tych, którzy wybierają gry płatne, oraz aplikacje mobilne bezpłatne. W tych grupach, są pewne podobne zależności, jak i skrajne różnice. O ile gry strategiczne, cieszą się takim samym zainteresowaniem w obu grupach użytkowników, o tyle gracze, nieprzeznaczający pieniędzy na granie częściej wybierają gry edukacyjne i logiczne, a gracze płacący za rozrywkę, skłaniają się ku grom typu wyścigi.

Szacuje się, że trend w popularności gier, jako aplikacji mobilnych, nie tylko będzie się utrzymywał, ale także będzie ciągle wzrastał. Warto zainteresować się tworzeniem aplikacji mobilnych, gdyż własnie to może być nasz pomysł na biznes.