Jak leczyć zespół stresu pourazowego?

Wszystko co chcesz wiedzieć

Jak leczyć zespół stresu pourazowego?

22 lutego 2019 Zdrowie i wygląd 0

Wielu ludzi doświadczyło zdarzeń, które były tak traumatyczne, iż odcisnęły piętno na ich dalszym życiu. Takie osoby mogą przejawiać różne tendencje, od skrajnej apatii, po napady agresji i przemożnej frustracji. Na szczęście w Warszawie mamy terapeutów, którzy zajmują się leczeniem stresu pourazowego i towarzyszących mu lęków. 

Kto w Warszawie leczy stres pourazowy?

zespół stresu pourazowego warszawaTen zespół to rodzaj zaburzenia psychicznego, które jest formą reakcji na skrajnie traumatyczne wydarzenie, które wykracza poza zdolności radzenia sobie i adaptacji danej osoby. Do tego rodzaju wydarzeń zaliczyć możemy: katastrofy, wojnę, gwałt, wypadek komunikacyjny, tortury, czy nawet otrzymanie diagnozy o śmiertelnej chorobie. O stresie pourazowym bardzo dużo mówiono po powrocie amerykańskich żołnierzy z Iraku i Afganistanu, gdzie byli narażeni na permanentny stres i niemal codziennie walczyli o przetrwanie oraz chwilę odpoczynku. Wielu z nich wskutek stresu pourazowego wylądowało w placówkach psychiatrycznych, więzieniach i na ulicy. Część z nich depresja doprowadziła do samobójstwa. Dlatego tak ważne jest, by rozpoznać zespół stresu pourazowego w jego wczesnej fazie rozwoju. Terapia w takim momencie jest dużo łatwiejsza, niż wtedy, gdy realizuje się ją z pacjentem, który ma juz szereg innych zaburzeń, z depresją na czele. Jeśli chcemy leczyć zespół stresu pourazowego Warszawa jest dobrym miejscem, by je rozpocząć. Tutejsi specjaliści mają doświadczenie w pracy z polskimi uczestnikami misji wojskowych, uczestnikami katastrof, wypadków i brutalnych przestępstw.

Ten rodzaj zaburzenia psychicznego jest niezwykle ciężkim przypadkiem. Osoby dotknięte zespołem stresu pourazowego, najczęściej nie rozpoznają go u siebie, gdyż najczęściej nie wiedzą, że w ogóle istnieje. Rolą dobrego psychoterapeuty jest uświadomienie tej kwestii i dobranie odpowiedniej terapii.