Jak leczyć zespół stresu pourazowego?

Wielu ludzi doświadczyło zdarzeń, które były tak traumatyczne, iż odcisnęły piętno na ich dalszym życiu. Takie osoby mogą przejawiać różne tendencje, od skrajnej apatii, po napady agresji i przemożnej frustracji. Na szczęście w Warszawie mamy terapeutów, którzy zajmują się leczeniem stresu pourazowego i towarzyszących mu lęków. 

Kto w Warszawie leczy stres pourazowy? 

zespół stresu pourazowego warszawaTen zespół to rodzaj zaburzenia psychicznego, które jest formą reakcji na skrajnie traumatyczne wydarzenie, które wykracza poza zdolności radzenia sobie i adaptacji danej osoby. Do tego rodzaju wydarzeń zaliczyć możemy: katastrofy, wojnę, gwałt, wypadek komunikacyjny, tortury, czy nawet otrzymanie diagnozy o śmiertelnej chorobie. O stresie pourazowym bardzo dużo mówiono po powrocie amerykańskich żołnierzy z Iraku i Afganistanu, gdzie byli narażeni na permanentny stres i niemal codziennie walczyli o przetrwanie oraz chwilę odpoczynku. Wielu z nich wskutek stresu pourazowego wylądowało w placówkach psychiatrycznych, więzieniach i na ulicy. Część z nich depresja doprowadziła do samobójstwa. Dlatego tak ważne jest, by rozpoznać zespół stresu pourazowego w jego wczesnej fazie rozwoju. Terapia w takim momencie jest dużo łatwiejsza, niż wtedy, gdy realizuje się ją z pacjentem, który ma juz szereg innych zaburzeń, z depresją na czele. Jeśli chcemy leczyć zespół stresu pourazowego Warszawa jest dobrym miejscem, by je rozpocząć. Tutejsi specjaliści mają doświadczenie w pracy z polskimi uczestnikami misji wojskowych, uczestnikami katastrof, wypadków i brutalnych przestępstw.

Ten rodzaj zaburzenia psychicznego jest niezwykle ciężkim przypadkiem. Osoby dotknięte zespołem stresu pourazowego, najczęściej nie rozpoznają go u siebie, gdyż najczęściej nie wiedzą, że w ogóle istnieje. Rolą dobrego psychoterapeuty jest uświadomienie tej kwestii i dobranie odpowiedniej terapii.