Jak ułożyć kostkę brukową?

Wszystko co chcesz wiedzieć

Jak ułożyć kostkę brukową?

31 stycznia 2019 Budownictwo 0

Żeby kostka brukowa spełniła swoje zadanie, to nawierzchnia chodnika lub podjazd do garażu powinny być prawidłowo ułożone, aby nie dochodziło do uszkodzeń. Układanie kostki brukowej nie jest trudnym zajęciem, ale trzeba mieć odpowiednią wiedzę, aby wiedzieć jak to zrobić. W wielu przypadkach kostka musi być wytrzymała na obciążenia, ale również musi być świetną wizytówką domu lub biura.

Od czego zacząć układanie kostki brukowej?

układanie kostki brukowej pruszkówPrzede wszystkim, żeby nawierzchnia z kostki brukowej została położona na trwałe i nie rozpadała się w czasie użytkowania, to musi być ona położona na odpowiednim podłożu. Należy więc wykonać odpowiednią podbudowę oraz podsypkę. Najlepsze materiały, jakie możemy wykorzystać na podbudowy to kruszywo ze żwiru oraz żużlu albo grysu. Najczęściej jednak stosuje się piasek wymieszany z cementem albo chudy beton. Grubość podbudowy musimy wykonać od przewidywanego obciążenia nawierzchni. Zazwyczaj podbudowa wokół domu, gdzie jeżdżą tylko samochody osobowe wykonana jest z 20 cm, ale w przypadku nacisku samochodów ciężarowych musi mieć już około 30 cm. Zawsze, kiedy chcemy mieć gwarancję długoletniego użytkowania, to powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej firmy oferującej układanie kostki brukowej Pruszków to region, na którego terenie znajdziemy wiele firm oferujących sprzedaż kostki brukowej, a także jej profesjonalne wykonanie. Jeżeli sami chcielibyśmy ułożyć kostkę brukową, to musimy dobrze zaplanować nawierzchnie, a także nie zrobić zbyt szerokich szczelin.

Ścieżki ogrodowe są stałym elementem architektury wokół naszego domu oraz ogrodu i kostka brukowa będzie tam miała również ogromne znaczenie. W dzisiejszych czasach wiele firm oferuje na sprzedaż kostkę brukową w różnych kolorach oraz kształtach, a także w różnych fakturach więc z pewnością dopasujemy odpowiedni rodzaj do własnych potrzeb.