Katowickie wypożyczalnie – wynajem tanich samochodów

 

Mam czworo dzieci. Najstarsze ma siedem lat, a najmłodsze cztery miesiące. Podróżowanie z nimi nie należy do rzeczy łatwych. Wiek jest jaki jest, a moje dzieci to żywe srebro. Gdy mieliśmy ostatnio jechać do Katowic, okazało się, że mąż zapomniał zrobić przegląd w naszym samochodzie.

Katowice: gdzie wynajmę tanie auto?

tani samochód do wynajęcia w KatowicachCzułam zbliżającą się panikę. Była niedziela, więc zrobienie przeglądu odpadało. Podróżowanie po mieście z dziećmi komunikacją miejską również. Pożyczyć dużego auta nie mieliśmy skąd. Przypomniało mi się, że widziałam ostatnio reklamę w gazecie: tani samochód do wynajęcia w Katowicach. Co to znaczy tani? Nie byłam pewna czego się spodziewać. Jeszcze nigdy nie wynajmowaliśmy samochodu, ale potrzebowaliśmy go, bez wątpienia. Poprosiłam siostrę by znalazła mi w internecie numer telefonu do wypożyczalni i gdy go dostałam – zadzwoniłam. Powiedziałam, że mam dużą rodzinę i potrzebuję coś taniego i pojemnego. Że chcemy samochód raptem na jeden dzień. Gdy usłyszałam propozycje aut z cenami przedstawiłam je mężowi – na tym się nie znałam. Cena mnie nie odrzuciła. W przeliczeniu, gdybyśmy mieli wynajmować taksówki wychodziło tyle samo lub taniej. Wynajęcie auta w naszym wypadku nawet się opłacało. Mąż wybrał model. Gdy dotarliśmy pociągiem do Katowic, umówiłam się, że auto będzie czekało na nas na dworcu – rodzinny van z pełnym bakiem. Odetchnęłam, gdy wszyscy zapakowaliśmy się do środka, a dzieci od razu zasnęły po wcześniejszych trudnościach podróżnych. Klimatyzacja w aucie przyniosła nam ulgę.

Prawdopodobnie, gdybym nie miała swojego auta, robiłabym tak regularnie. Jednak nasz samochód w końcu przeszedł przegląd i mogliśmy wyruszyć już nim, następnym razem. Wcześniej nie doceniałam podróżowania autem, teraz to zupełnie coś innego.