Kilka słów o kwasie hialuronowym

Wszystko co chcesz wiedzieć

Kilka słów o kwasie hialuronowym

26 maja 2017 Zdrowie i wygląd 0

Przez wieki próbowano znaleźć receptę na długowieczność i nieśmiertelność. Do dzisiaj przepisu nie znaleziono. Wciąż poszukuje się jednak przynajmniej namiastki takiego „eliksiru młodości”. Pewnym rozwiązaniem w tym zakresie są niektóre, proponowane zabiegi kosmetyczne, które mają odmłodzić naszą skórę w taki sposób, by wyglądać piękniej i młodziej.

Czym jest i do czego się stosuje kwas hialuronowy?

kwas hialuronowy w gabinecie w RzeszowieTak naprawdę każdy z nas w swoim organizmie ma już kwas hialuronowy. Ma on postać soli sodowej i znajdziemy go przede wszystkim w mazi stawowej oraz w skórze. Odpowiada on za wiązanie się cząsteczek wody, dzięki czemu zapewnia odpowiednie nawilżenie i sprężystość. Jeżeli zatem w naszej skórze wystąpi niedobór kwasu hialuronowego, to zacznie się ona strasznie wysuszać i powstaną zmarszczki. Z uwagi na stopniowe zmniejszanie się ilości kwasu hialuronowego w naszym organizmie wraz z wiekiem, od czasu do czasu można sztucznie uzupełniać jego braki poprzez stosowanie odpowiednich kremów czy zastrzyki w gabinecie kosmetycznym. Kremy możemy kupić w drogerii lub aptece, ale posiadają one jedynie niewielką ilość kwasu hialuronowego. Natomiast, jeżeli potrzebujemy prawdziwego odżywienia, to musimy się udać do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego czy gabinetu medycyny estetycznej. Tam specjaliści, przy pomocy specjalnej strzykawki, zaaplikują nam nieco kwasu tu i tam. Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy w gabinecie w Rzeszowie nie jest wcale niebotycznie drogi, dlatego każdy może sobie pozwolić na serię takich zabiegów.

Kwas hialuronowy jest niezwykle istotnym składnikiem, znajdującym się w naszym organizmie. Powinniśmy dbać o to, by jego poziom był odpowiedni, ponieważ nie chodzi wyłącznie o nasz wygląd, ale dobre samopoczucie i zdrowe stawy.