Kursy PADI

Wszystko co chcesz wiedzieć

Kursy PADI

5 sierpnia 2015 Hobby 0
nurek

Dla zwolenników nurkowania pojawia się coraz więcej udogodnień. Możemy kształcić się w tym zakresie nawet jeśli nie wiemy na ten temat tak naprawdę nic. Lubimy pływać, czasem amatorsko nurkujemy. Jednak to wszystko. Nigdy nie schodziliśmy na głęboką wodę, nie mieliśmy także w rękach profesjonalnego sprzętu. Jednak nie jest to problem.

nurekJest coraz więcej kursów, dzięki którym nabierzemy zarówno zdolności teoretycznych jak i praktycznych. Kursy PADI cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, jest to bowiem największa organizacja szkoląca nurków. Do Polski dotarła stosunkowo późno, bo dopiero w 1997 roku, jednak szybko się rozwija i zrzesza sobie coraz więcej zwolenników. Kursy PADI proponują szkolenia na różnych poziomach. Dzięki tym kursom możemy otrzymać stopień podstawowy, zaawansowany, jak również zostać nurkiem ratunkowym czy mistrzem nurkowym. Dzięki nim w krótkim czasie możemy od zupełnego amatora stać się profesjonalnym nurkiem. Jeśli jednak chcemy tylko ponurkować rekreacyjnie wystarczy nam kurs podstawowy, który przeprowadza praktycznie każde centrum nurkowe warszawa. Nabierzemy na nim takich umiejętności, że będziemy mogli już samodzielnie nurkować. Dodatkowo otrzymamy uznawany na całym świecie certyfikat. Oczywiście nie zejdziemy pierwszego dnia głęboko pod wodę. Najważniejsze jest abyśmy na początku opanowali podstawy. Oswoili się zarówno ze sprzętem jak i z wodą. Pierwsze zajęcia w wodzie odbywają się najczęściej w basenie. Jednak już po kilku spotkaniach można przenieść się już nad prawdziwą wodę, najczęściej w jeziorze.

Jeśli jednak nie wystarczy nam kurs podstawowy, warto zastanowić się nad zaawansowanym, dzięki czemu zyskujemy spore doświadczenie, możliwość nurkowania w nocy, na większych głębokościach. Kursy PADI pomogą spełnić marzenie o staniu się profesjonalnym nurkiem.