Łóżko czy wersalka – czyli problemy ze spaniem

Wszystko co chcesz wiedzieć

Łóżko czy wersalka – czyli problemy ze spaniem

16 grudnia 2017 Wyposażenie domu 0

 

Projektując wnętrze naszego mieszkania, często stajemy przed dylematem: zaplanować sypialnię z łóżkiem, czy też na sypialnię zaadaptować salon i zdecydować się na bardziej funkcjonalną wersalkę? Starcie to zdecydowanie wygrywa, ze względów na nasz komfort i zdrowie, łóżko z prawdziwego zdarzenia.

Czyli jednak materac – ale jaki?

materacePrzeciętny człowiek śpi 8 godzin dziennie, czyli spędza jakąś jedną trzecią część życia w łóżku. Sen pozwala nam się zregenerować, rozluźnić mięśnie, uspokoić nerwy. Z tego też powodu bardzo ważny jest wybór odpowiedniego materaca. Dobrze dobrany model, pozwoli nam na regenerację sił, ale też zadba przez długie lata o dobry stan naszego kręgosłupa. Na rynku dostępne są różne materace, m.in. materace kieszeniowe, bonnellowe i lateksowe. Każdy z nich różni się wewnętrzną budową, sposobem rozmieszczenia sprężyn i ich połączeniem ze sobą. Na przykład, materac kieszeniowy każdą sprężynę ma w osobnej, bawełnianej „kieszonce”, więc pracują one niezależnie i idealnie dopasowują się do budowy anatomicznej każdego człowieka. W ich przypadku należy pamiętać, że im więcej sprężyn przypada na metr kwadratowy, tym materac będzie elastyczniejszy i lepiej się do nas dopasuje. Bez względu na to, na jaki rodzaj materaca się zdecydujemy, musimy pamiętać, że powinien być on przynajmniej o 20 centymetrów dłuższy od osoby, która będzie na nim spała. Nie należy kierować się tym, by dobrać jak najtwardszy materac, ponieważ jego twardość powinna zależeć od wagi użytkownika – jeśli będzie na nim spała cięższa osoba, materac powinien być twardszy, dla osoby lżejszej zdecydowanie bardziej miękki.

Jak widać, nie ma standardowych schematów, kto z jakiego materaca powinien skorzystać. Przy dobieraniu materaca trzeba wziąć pod uwagę indywidualne uwarunkowania każdego człowieka i zadbać o to, by dla tej konkretnej osoby materac odpowiednio podpierał ciało, a kręgosłup w każdej pozycji przybierał naturalne krzywizny.

Szczegółowe informacje dostępne na: e-zimpaz.pl