Mój ford i dywaniki samochodowe

Wszystko co chcesz wiedzieć

Mój ford i dywaniki samochodowe

9 maja 2017 Motoryzacja 0

Przyszła długo wyczekiwana wiosna, która wiąże się z małymi jednak istotnymi inwestycjami i zmianami w moim fordzie. Posiadam forda mondeo mk3, nie jest to najnowszy model, aktualnie najnowszy to wersja mk5. Mój ma 10 lat i kilkaset tysięcy kilometrów, ale spisuje się doskonale, a jazda nim to sama przyjemność i nie zamierzam tego zmieniać.

Dywaniki do forda na lato

dywaniki samochodowe ford mondeoKoniec zimy to bardzo dobra zmiana dla mnie i mojego samochodu. Jest to koniec całego zimowego sezonu i wiążą się z tym pewne zmiany związane z samochodem. Podstawą jest zmiana opon, z zimowych na letnie. Zwiększa to bezpieczeństwo i wygodę. Kolejna rzecz to przegląd i oczyszczenie klimatyzacji, producenci zalecają to robić co rok przed sezonem letnim, kiedy będzie znacznie mocniej używana. Natomiast moja osobista inwestycja dotyczyła zmiany dywaników samochodowych. W zimie dywaniki samochodowe ford mondeo są gumowe jest to bardzo praktyczne rozwiązanie przy śniegu czy deszczu. Gumowe dywaniki są odporne na śnieg i wodę, również ich czyszczenie jest bardzo łatwe. Można je po prostu wytrzepać i to usuwa większość brudu. Można też je bardzo łatwo umyć nawet w myjni bezdotykowej, na myjce ciśnieniowej. Jednak na sezon letni wymyśliłem sobie dywaniki welurowe, nie są może tak praktyczne, ale zdecydowanie ładniej wyglądają. Wiosna i lata pozwala na zachowanie względnej czystości tych dywaników, więc postanowiłem zaryzykować. Oczywiście szukałem dywaników samochodów pasujących do mojego forda mondeo. Nie był to aż taki problem ponieważ mój model jest dość popularny i bardzo szybko znalazłem idealne dywaniki samochodowe.

Ciekawostka, w dzisiejszych czasach oprócz tego, że bez problemu można znaleźć idealnie dopasowane dywaniki samochodowe to część producentów pozwala je spersonalizować. Umieścić na nich własny napis, również można wybrać kolor obszycia i kolor samego dywanika.