Nowoczesne rozwiązanie w budowie tarasów

Wszystko co chcesz wiedzieć

Nowoczesne rozwiązanie w budowie tarasów

11 października 2017 Budownictwo 0

Powszechnie panująca moda na stawianie tarasów przy nowo powstających zabudowaniach firmowych lub mieszkalnych powoduje rosnące zainteresowanie możliwościami zmniejszenia kosztów inwestowanych w stawianie tych konstrukcji. Zapoznajmy się z alternatywną i prostą metodą pomocną przy budowie każdego tarasu.

Skąd bierze się przewaga naszej metody?

podkładki tarasoweTradycyjne metody stawiania tarasów na gruncie wymagają zazwyczaj czasochłonnego oraz kosztownego procesu poziomowania. Również stawianie tarasów na powierzchniach betonowych, niegdyś bardzo popularnych zdaje się tracić na zainteresowaniu budowniczych i konstruktorów ze względu na wydatki finansowe przeznaczane na ten cel oraz ilość czasu i energii jakie ta metoda pochłania. Zachęcamy Państwa do zaczerpnięcia odrobiny informacji na temat podkładek tarasowych – innowacyjnej nowości która niedawno pojawiła się na rynku. Podkładki tarasowe podzielić możemy na wsporniki regulowane oraz niepodlegające regulacji. Podstawki pod tarasy podniesione umożliwiające regulację przeznaczone są dla tarasów które stanąć mają na gruncie podlegającym odkształceniom i wahaniom jego wysokości. Sprawdzą się na pewno na gruntach spadzistych lub pofałdowanych. Znajdą zastosowanie podczas montażu tarasu w górach lub w terenie pagórkowatym. Podkładki tarasowe nieregulowane zastosować możemy z powodzeniem na terenach płaskich, niewymagających. Podkładki tarasowe nieregulowane zapewniają możliwość zmiany wysokości tarasu poprzez nakładanie na siebie kolejnych warstw podkładek. Dzięki temu możemy zmieniać swobodnie wysokość naszego tarasu co jest wygodną alternatywą dla tradycyjnych, ciężkich i nieelastycznych rozwiązań budownictwa na betonie lub drewnie.

Jesteśmy zdania, że podkłady pod tarasy wykonywane z betonu lub bezpośrednio na gruncie z czasem zostaną całkowicie wyrugowane przez lżejsze, nowoczesne rozwiązania. Wobec tego posiadanie wiedzy i rozeznania w tematyce nowych technologii tarasowych zagwarantuje Państwu najkorzystniejsze decyzje budowlane.