O sposobach wymiany dolarów i innych walut

Wszystko co chcesz wiedzieć

O sposobach wymiany dolarów i innych walut

31 sierpnia 2018 Finanse i prawo 0

Dolar amerykański jest to jedna z najbardziej uniwersalnych walut świata. W większości państw świata można nim płacić; czasem z braku własnej waluty niektóre państwa używają go na co dzień. Co ciekawe, istnieją dolary nie tylko amerykańskie, ale też, np. kanadyjski, czy wschodniokaraibski. Z tego powodu chyba w każdym kantorze można wymieniać dolary.

Gdzie tanio wymieniać dolary?

wymiana dolaraNa wymianach walutowych można stracić wiele pieniędzy, dlatego warto przyjrzeć się ich kursom oraz sposobom wymiany. Stacjonarne kantory powoli tracą na znaczeniu, na rzecz rozwiązań internetowych. Konsumenci odchodzą od placówek, gdzie możliwa jest tylko wymiana dolara, euro i funta. Wszystkie banki oferują internetowe usługi wymiany walut, często konkurencyjne dla kantorów. Nie obejdzie się bez haczyków: najczęściej występuje tutaj opłata za każdą wymianę walutową. Wymaga się tam utworzenia nowego konta walutowego, na krótką metę być może niedogodność, na dłuższą jednak wygoda. Przy częstych zakupach zagranicznych może okazać się konieczna. Umożliwia ono, np. płatność kartą, czy płatności przez Internet. Poza bezpieczną opcją banku, czy kantoru stacjonarnego, istnieją inne opcje. Niskie ceny oferują kantory internetowe, które powstały w odpowiedzi na zaporowe kursy w placówkach stacjonarnych. Niedawno powstały również specjalistyczne firmy, które oferują konta z wieloma walutami, bez opłaty za wymianę.

Podsumowując, warto przeanalizować temat wymiany walut, żeby taki transfer był optymalny. Najkorzystniejszą opcją wydaje się być kantor internetowy, jednak takie operacje mogą być problematyczne. Warto pomyśleć o korzystaniu na co dzień z banku, jeśli potrzebujemy wygody i bezpieczeństwa. Korzystanie z kantorów stacjonarnych przestało być opłacalne, czasem jednak nie ma wyboru. W takim razie jeśli nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma.