Ogrodzenia gabionowe

Ogrodzenie jest ważnym elementem otoczenia domu. Zamyka ono przestrzeń, jaką jest teren wokół posiadłości oraz ogród, jak i wyznaczają granicę. Typów ogrodzeń jest wiele. Na rynku dostępne są ogrodzenia murowane, kamienne, wykonane z siatki, a także gabionowe.

Kosze gabionowe – doskonałe ogrodzenie 

kosze gabionoweTe ostatnie wykonane są ze stalowej, spawanej siatki, która w późniejszym procesie tworzenia jest pleciona bądź zgrzewana. Kosze gabionowe najczęściej wypełnione są kamieniami, naturalnymi, łamanymi lub szklanymi, także innym tworzywem naturalnym bądź sztucznym. Kosze umożliwiają dowolne ustawienie i dobrowolny wygląd ogrodzenia. Gabiny wykonane są z nierdzewnej stali, która jest odporna na czynniki zewnętrze, a tym samym na korozję. Montaż płotu gabionowego jest szybki i nieskomplikowany. Jego instalacja jest możliwa o każdej porze roku, niezależnie od panującej aury. Niegdyś kosze gabionowe wykorzystywane były do umocnień i zabezpieczenia brzegu rzecznego. Dziś tworzą również ponadczasowe ogrodzenia, które swoją formą pasują zarówno do nowoczesnego typu zabudowy, jak i do klasycznych domów. Gabion pełni również funkcję wygłuszającą. Zastosowany na prywatnej posesji nie tylko odgrodzi mieszkańców od wzroku przechodniów, lecz również wyciszy rozmowy i hałasy wydobywające się zza niego. Urozmaiceniem dla zwyczajnego gabionu wypełnionego tworzywem może być zastosowanie oświetlenia oraz roślinności, takiej jak sukulenty lub bluszcz. Panele gabionowe są wykonane tak, aby zapewniały bezpieczeństwo ludziom, zwierzętom, jak również otoczeniu, poprzez to, iż są ekologiczne.

Z koszy gabionowych oprócz ogrodzeń można wykonać takie rzeczy, jak stoły, ławki ogrodowe lub donice, a nawet grille. Gabion doskonale posłuży do wybudowania altanki i fontanny. Dzięki niemu w łatwy sposób możemy zaaranżować otoczenie wokół domu.