Piękny balkon z roślinami – skrzynki balkonowe

Chociaż mały balkon wydaje się zupełnie niefunkcjonalny i jedyne, co możemy na nim postawić to mała suszarka z ubraniami, jeśli dobrze wykorzystamy to miejsce, możemy stworzyć coś naprawdę niezwykłego. Przede wszystkim należy zacząć od pięknych kwiatów. Do takich ozdób przekonało się wiele osób. Kwiaty na balkonach stały się standardem.

Ogród na balkonie – skrzynki balkonowe

 

skrzynki balkonowePojawia się jednak pytanie, dlaczego tylko kwiaty? Skoro one mogą rosnąć na balkonie, to, dlaczego nie posadzić tam jakiś ziół do kuchni lub innych warzyw i owoców. Jeśli mamy odrobinę czasu i chęci, to z naszego niepozornego balkonu możemy stworzyć piękny ogród. Wystarczą nam skrzynki balkonowe i może byłoby powiedzieć gotowe, ale nie tak szybko.
Ważna jest gleba i sadzonki. Glebę kupimy w każdym sklepie ogrodniczym. Tam też możemy poradzić się specjalisty, jakie rzeczy wybrać, jak dbać o rośliny i co jest ważne. Kiedy sadzić, a kiedy chronić nasze roślinki? Jeśli nie mamy cierpliwości i nie chcemy wysiewać roślin, to możemy kupić sadzonki np. ziół. Sprzedawane są w różnych sklepach, dlatego łatwo jest je dostać. Wystarczy, że je zasadzimy i gotowe. Już od raz możemy cieszyć się pięknym, zielonym widokiem na nasze rośliny.
Rzodkiewek, szczypior, czy sałaty nie zasadzimy w ten sposób. Tutaj trzeba trochę cierpliwości i czasu, żeby rośliny wykiełkowały. Możemy też zasiać pomidory, ogródki, czy truskawki. Pamiętajmy jednak, że Newe rośliny wymagają zapylenie i jeśli nie chcemy mieć na balkonie roju pszczół to lepiej zostać przy takich roślinach, które tego nie potrzebują. Rośliny potrzebują świtała i wody. Jeśli mamy balkon, do którego dociera mało słońca utrzymanie ogródka może być bardzo trudne. Kolejna kwestia to ustawienie sadzonek. Możemy kupić drewnianą półkę i na niej postawić wszystkie doniczki.

W skrzyniach możemy natomiast postawić warzywa na podłodze lub zawiesić na balustradzie. Dzięki temu znajdzie się jeszcze miejsce na krzesło i stoli. Czytanie książek, czy picie herbaty w takim zielonym miejscu będzie dużo przyjemniejsze, niże odpoczynek na pustym balkonie.