Praca tymczasowa na wakacje

Wszystko co chcesz wiedzieć

Praca tymczasowa na wakacje

28 listopada 2017 Usługi 0

Kiedy cieszą się zainteresowaniem różne agencje pracy? Oczywiście, odpowiedź jest prosta- są to wakacje. Wielu studentów i uczniów chciałoby znaleźć sobie pracę, żeby trochę dorobić w dniach wolnych od szkoły. Ja również poszłam za tłumem i wysyłałam swoje zgłoszenia wszędzie gdzie się dało, z nadzieją na odzew.

Wakacyjna, sezonowa praca

praca tymczasowa BydgoszczKilka dni po moim składaniu zgłoszeń, odezwała się do mnie mila pani i powiedziała, że poszukuje pracownika do budki z lodami. To typowa praca tymczasowa Bydgoszcz, ponieważ zima i jesienią budka nie działa. Pomyślałam, że to coś w sam raz dla mnie i umówiłam się od razu na dzień próbny. Nie było na co czekać ani nad czym się zastanawiać. Praca tymczasowa zawsze się przydaje, a nie chciałabym też zajmować komuś etatu w pracy normalnej , stałej, jeżeli mnie zależy tylko na pracy przez te dwa miesiące wolnego. Już się oswoiłam z tym, że nie będę miała normalnych wakacji, ale nie sprawiało mi to żadnego problemu. Wstawałam rano, żeby zdążyć na pierwszy autobus do pracy i od 9 już otwierałam moją budkę. Dostałam instrukcje, jak mam ze wszystkim postępować, jak przechowywać produkty i spokojnie dawałam sobie radę sama. Nie było to nic trudnego. Moja koleżanka ze szkoły też szukała pracy, ale ona z kolei wyjechała za granicę, bo jakaś firma z Bydgoszczy oferowała pośrednictwo. Miała zbierać owoce i pytała czy nie chciałabym z nią jechać. Jednak ja jak na pierwszy raz pracy wakacyjnej, wolałam to robić w miarę blisko domu, bo zawsze bezpieczniej.

Może i nie jestem aż tak odważna, jak moja koleżanka, żeby wyjeżdżać do pracy tymczasowej za granicę, ale też udało mi się trochę zarobić na swoje wydatki. Teraz mogę sobie zaplanować jakieś fajne zakupy i coś dodatkowo odłożyć na czarną godzinę, gdy mi na coś zabraknie.