Przyczepa rolnicza – podwójna

Wszystko co chcesz wiedzieć

Przyczepa rolnicza – podwójna

6 grudnia 2017 Rolnictwo i hodowla 0

Przy wielkim areale, jaki dany rolnik zasiewa, podczas zbiorów będzie potrzebować sprzętu, który mu ten plon zwiezie z pola, a następnie (przy sprzedaży) zawiezie do punktu skupu. Jeśli np. w grę wchodzą sady, wtedy wielkie przyczepy to zwykła konieczność zarówno w zbiorze, jak i transporcie do skupu.

Rolnictwo wymaga wielu maszyn – także dobrych przyczep

przyczepy rolnicze - tandemNie ma tu znaczenia rodzaj zbiorów. Najważniejsza jest ich ilość. Przy wielkich sadach, plantacjach, czy siewach ozimych, lub jarych – przyczepa jest niezbędna, aby te plony jakoś zwieźć z pola. Niewielkie gospodarstwa mogą sobie jakoś radzić, pożyczając przyczepy od sąsiada, lub  nawet sami zwożąc wózkami (czyli małymi przyczepkami) efekty swojej pracy. Ale to tylko i wyłącznie wtedy, gdy towaru jest niewiele. Zazwyczaj do dwóch hektarów, wystarczy mała przyczepka. Jednak już powyżej, warto zainteresować się, ile mogą kosztować przyczepy rolnicze – tandem, które będą idealne do zwożenia z sadów jabłek, czy innych owoców. Takie przyczepy są idealne do przewożenia także innych okopowych (ziemniaki, buraki), ponieważ ich skrzynia ładunkowa może posiadać nawet trójstronny system otwierania ścian (wahadłowy). Jest to o tyle wygodne, że można podjechać przyczepą w każde miejsce, z jakiejkolwiek strony i otworzyć którąkolwiek burtę. Tandemy także mogą posiadać pneumatyczną wywrotkę, która błyskawicznie opróżni przyczepę. Dlatego może ona się nadawać także do przewożenia np. węgla, czy innego, ciężkiego materiału, który można tak wyładowywać.

Oczywiście, jeśli mamy plantację truskawek, raczej nie użyjemy takiej przyczepy. Chyba, że nasze truskawki są przeznaczone na dżemy, więc można użyć pneumatycznej wywrotki. Każdy rolnik decyduje, do czego będzie mu potrzebna tego typu przyczepa i kupuje ją właśnie do określonego celu.