Sprawna rekrutacja pracowników z Ukrainy

W ciągu ostatnich lat sytuacja gospodarcza w naszym kraju bardzo się zmieniła. Kiedyś bardzo wiele osób miało problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Niektórzy całymi miesiącami szukali jakiejkolwiek pracy. Już jakiś czas temu powstawać zaczęły niemalże w każdym mieście wielkie zakłady produkcyjne, magazyny, czy porty logistyczne. W każdym z tych miejsc potrzebnych jest wielu pracowników. Każdy ma szanse wybrać coś dla siebie, ale nie każdy chce.

Jak rekrutować pracowników z Ukrainy?

rekrutacja pracowników z ukrainyFaktem jest to, że dziś pracować może każdy, kto tylko ma na to ochotę. Bezrobocie jest bardzo niskie i tylko osoby, które nie mają chęci, nie pracują. Okazuje się, że jest to duży problem dla bardzo wielu przedsiębiorców. Bardzo wiele wolnych miejsc znajdziemy w wielu zakładach produkcyjnych, które pracują przez całą dobę. System zmianowy nie każdemu odpowiada. Braki kadrowe są w wielu firmach. Jednocześnie można zauważyć, że bardzo chętnie przyjeżdżają do naszego kraju osoby ze Wschodu. Tak samo jak my kiedyś, poszukują pracy za granicą. Procedury dotyczące ich zatrudnienia zostały znacznie uproszczone i nie trzeba już czekać całymi tygodniami na pozwolenie. Rekrutacja pracowników z Ukrainy nie jest wcale skomplikowana. Zazwyczaj zajmują się nią wyspecjalizowane agencje pracy, które współpracują z bardzo wieloma firmami. Najczęściej to one podpisują umowy o pracę tymczasową z osobami ze Wschodu. Załatwiają wszelkie formalności i zajmują się sprawami kadrowymi cudzoziemców. Jest to rozwiązanie korzystne dla obu stron.

Nie da się ukryć, że już w każdym mieście spotkamy osoby z Ukrainy. Większość z nich nie przyjechała tu w celach turystycznych, tylko w poszukiwaniu pracy. Okazuje się, że w Polsce można zarobić i staliśmy się krajem bardzo atrakcyjnym. Wiele firm chętnie zatrudnia osoby z Ukrainy, ponieważ są one chętne do pracy i nie mają aż tak wysokich oczekiwań jak Polacy. Są również dużo bardziej dyspozycyjni i przykładają się do swoich obowiązków.