Wizyta w przedszkolu – informatyk

Wszystko co chcesz wiedzieć

Wizyta w przedszkolu – informatyk

28 stycznia 2016 Edukacja 0
Przedszkole bydgoszcz

Moje dziecko od pół roku uczęszcza do przedszkola. Ostatnio, pani przedszkolanka postanowiła na zebraniu rodziców, że fajnie by było, żeby dzieci poznawały różne zawody. Jak to jednak zrobić?

Co ciekawego pokazał przedszkolakom elektryk?

Przedszkole bydgoszczPytanie padło, kto kim jest i czy mógłby przyjść i pokazać coś dzieciakom. Przedszkole w Bydgoszczy sprawuje opiekę nad sporą ilością dzieci, więc można tam znaleźć dzieci niemal każdego zawodu. Tak i jak, inżynier informatyki zostałem wciągnięty do tego. Musiałem coś przygotować, w końcu dzieci w większych miastach takich jak właśnie Bydgoszcz nie są zacofane i doskonale znają komputery, telefony itd. Dlatego chciałem im pokazać coś ciekawego, co jednak zmieści się w półgodzinnej prezentacji. Prywatne przedszkole to nie szkoła, więc i o zachowanie uwagi dzieci trudniej. Przygotowałem mała aplikację, ze zdjęciami różnych zwierząt i podłożonym głosem. Oczywiście najpierw można pokazać im jeszcze zmianę kolorów itd. to zawsze dzieci interesuje. Jednak nie można zapomnieć o wartości merytorycznej. Nastał ten dzień. Poszedłem, zrobiłem co musiałem i przeżyłem. Powiem szczerze, że miałem wiele różnych prezentacji przed prezesami, zarządami, współpracownikami, jednak chyba jeszcze nigdy się tak nie stresowałem jak przed tym jednym wystąpieniem przed tymi dziećmi. Czemu? Przedszkole to miejsce, kiedy dzieci są najbardziej kreatywne, a Bydgoszcz to miasto, które ma odpowiednie przedszkola, żeby rozwijać tę kreatywność, tak więc i pytania mogły być ciekawe.

Pytania rzeczywiście były dość kreatywne ale jednocześnie mądre, co jedynie upewniło mnie, że dzieci z tego przedszkola będą miały naprawdę dobry start.