Zalety wiertarki udarowej yato

Sąsiad postanowił zadbać o moją erudycję i przy każdej nadarzającej się okazji przynosił mi do domu książki. W mieszkaniu zaczęło brakować na nie miejsca. Postanowiłem pomajsterkować i zamontować sobie półki na te książki. Ściany w mieszkaniu mam z płyt żelbetonowych. Do tego celu potrzebowałem odpowiedni sprzęt.

Czy zakup wiertarki udarowej yato to dobry wybór?

Wiercenie w takiwiertarka udarowa yatoch twardych ścianach to nie byle wyzwanie. Do tego celu jednak świetnie nadała się wiertarka udarowa yato. Taka wiertarka nie tylko kręci wiertłem ale też wprawia je w ruch w przód i w tył. Takie ruchy kruszą materiał i przyspieszają pracę. Dobrze, że dysponowałem takim narzędziem. Z dużą łatwością, chociaż nie bez trudu wykonałem wiercenia. Dzięki przyciskowi blokującemu włącznik nie męczyłem niepotrzebnie dłoni. Dodatkowy uchwyt zapewnił pewne utrzymanie narzędzia w odpowiedniej pozycji i tym samym odpowiednią precyzję. Wiertarka dodatkowo wyposażona w ogranicznik wiercenia zaoszczędził mi cenne siły na wykonanie większej liczby wierceń w twardym materiale ściany. Zamontowałem półki na takich rozmiarów haczykach jaki zapewnił bezpieczne zawieszenie półek z książkami. Dzięki temu sprzętowi sprawnie wykonałem zamierzoną pracę razem z wykonaniem półek. Nie potrzebowałem dodatkowych narzędzi, ponieważ wbrew pozorom wiertarka udarowa to bardzo uniwersalne urządzenie. Po pierwsze może pracować jako wiertarka bezudarowa i po zamontowaniu tarczy szlifierskiej użyta do polerowania. Dzięki możliwości zmiany kierunku obrotów działa jak wkrętarka.

 Jedno narzędzie i gotowe. No i na koniec muszę dodać że przed zawieszeniem półek postanowiłem pomalować ściany. Kupiłem więc farbę i pigment, który z łatwością wymieszałem z farbą montując do mojej wiertarki mieszadło. Pomalowałem ściany na mój ulubiony kolor i zawiesiłem półki.