Zalety wynajmowanych szalunków w wykopach archeologicznych

Mając licencję archeologiczną nie potrzebujesz firmy, aby przeprowadzać badania na zlecenie.  Nie musisz nawet dbać o to, by posiadać własne szalunki i rusztowania. To wszystko możesz wynająć za rozsądną cenę, a po pracy zwrócić. Dzięki temu nie musisz składować sprzętu oraz przewozić go z miejsca na miejsce. Gdzie można wynająć szalunki?

Wynajem dobrych szalunków

wynajem szalunkówSzalunki potrzebne są podczas każdych wykopów, ponieważ zabezpieczają pionowe ściany wykopu przed osunięciem się. Ich wadą jest to, że zajmują sporo miejsca i transport ich jest nieopłacalny. Na szczęście można je wynajmować na dany okres czasu, a następnie zwracać. Jest to możliwe najczęściej w hipermarketach budowlanych. Nie jest to duży koszt, lecz uwzględnij go w kosztach Twojej pracy. Wynajem szalunków ma jedną, bardzo ważną zaletę. Nie musisz ich przewozić z miejsca na miejsce. Często właściciele firm archeologicznych kupują samochody, które służą tylko do ich przewozu. Myślę, że można zawrzeć na tyle dogodną umowę z hipermarketem budowlanym, że zapewni on transport na teren badań archeologicznych oraz zajmie się odbiorem. Płacisz zazwyczaj za ilość wynajętych szalunków oraz czas wynajmu. Zazwyczaj opłaty są ponoszone za cały miesiąc, lecz w razie potrzeby można przedłużyć umowę. Zazwyczaj trzeba zapłacić kaucję, lecz jest ona zwrotna, po przeliczeniu zwróconych szalunków oraz sprawdzeniu ich stanu. Na wykopach archeologicznych nie ma szans na uszkodzenie ich, ponieważ na raz wykopanym pasie ziemi nie korzysta się z usług koparek. 

Czasem lepiej jest wynająć szalunek, niż go kupić. Na pewno tak jest kiedy nie masz zgłoszonej działalności gospodarczej, tylko wykonujesz pojedyncze zlecenia. Wynajem jest wygodny pod kilkoma innymi względami. Na pewno odczujesz wiele zalet. Najważniejsze jednak by sporządzić dogodną dla obu stron umowę wynajmu, dzięki której rozliczenie będzie łatwe.