Zamek na sprzedaż i zlot fanów horrorów

Wszystko co chcesz wiedzieć

Zamek na sprzedaż i zlot fanów horrorów

29 czerwca 2016 Hobby 0
zamek na sprzedaż

Wszyscy fani horrorów doskonale wiedzą, że ich zlot nie może się odbywać byle gdzie. Takie miejsce musi mieć klimat, atmosferę. Nie można się spotkać na kolorowej łącze pełnej polnych kwiatów w słoneczną pogodę.

Zamek na sprzedaż wynajęty na imprezę

zamek na sprzedażIm budynek mroczniejszy tym lepiej. Dlatego też bardzo się ucieszyłam, ze tym razem organizator zlotu na który się wybierałam znaleźli zamek na sprzedaż. Była to opuszczona budowla, od dawna nieużywana. Nie było też na niego kupca, więc budynkiem zajmowało się nadal miasto. Nie mieli jednak oporów by wynająć zamek na sprzedaż na dwa dni. Na pewno musieli go sporo uprzątnąć, zanim zjawili się tam goście na zlot. Dlatego też niektóre części zamku były wyłączone ze zlotu i przygotowane były tylko niektóre pomieszczenia. To oczywiście nie przeszkadzało większości, w tym mnie, żeby zajrzeć jak prezentuje się pozostała część budynku. Było dokładnie tak jak myślałam. Co prawda nie podobało mi się, ze wszędzie było mnóstwo pajęczyn z obrzydliwymi stworami, ale całość prezentowała się znakomicie. Nie był to królewski pałac na sprzedaż w stylu eleganckim, ale dobry, porządny zamek inspirowany ewidentnie stylem gotyckim. Był po prostu idealny jeśli chodzi o takie wydarzenia jak zlot fanów horroru. Myślę, ze nawet niektóre dworki na sprzedaż też by się nadawały, na pewno byłoby to ciekawsze, niż zwykłe spotkanie w barze, czy w jakimś ośrodku kultury.

Mam nadzieję, ze w przyszłości będzie więcej takich spotkań dla fanów grozy w sprzyjających okolicznościach architektonicznych.