Zlecenie druku książek – Kraków

Wszystko co chcesz wiedzieć

Zlecenie druku książek – Kraków

20 lipca 2017 Reklama i marketing 0

Szkoła, w której pracuję jako nauczyciel w tym roku obchodziła 50-lecie swego istnienia. Ta wyjątkowa rocznica wymagała szczególnej oprawy. Dlatego oprócz ustalenia szczegółów tego jubileuszu, postanowiliśmy pozostawić pewien ślad. Zdecydowaliśmy, że wspólnymi siłami stworzymy album z życia szkoły,  a następnie go wydamy. To zadanie okazało się wielkim wyzwaniem dla wszystkich pracowników.

Drukowanie książki w Krakowie

druk książek krakówKażdy miał do opracowana po jednym rozdziale. Pracowaliśmy w małych grupach. Kilka miesięcy wytężonej pracy, odczytywania starych dokumentów i wertowania szkolnych kronik przyniosło wymierne rezultaty. Materiał na książkę był gotowy. Niestety nikt  z nas nie miał doświadczenia związanego z wydawaniem takich pozycji. Pani dyrektor poszukała ogłoszenie o treści: druk książek Kraków i od razu skontaktowała się z tym wydawnictwem. Okazało się, że pracują tam pomocni ludzie, którzy rozwiali wszelkie wątpliwości związane z drukiem i sami podpowiedzieli kilka rozwiązań. Edytorzy poprawili tekst i zasugerowali, że taka pamiątkowa książka powinna być wydana w niebanalnym formacie i oczywiście w twardej oprawie. Wszystko to miało podkreślać doniosłość okazji – jubileusz 50-lecia nie zdarza się codziennie! Wybraliśmy także zdjęcia, które miały być zamieszczone w publikacji. Ostatnią kwestią pozostał wybór papieru i ustalenie liczby egzemplarzy. Cały proces przebiegł szybko oraz sprawnie. Książki dotarły do szkoły w dobrze zabezpieczonej przesyłce – pachniały jeszcze drukarską farbą.

Cała uroczystość nabierze rangi, poprzez rozdanie gościom wyjątkowych pamiątek. Cała historia naszej placówki oświatowej została utrwalona na papierze. Miło mieć taką pamiątkę w domu. To był dobry pomysł, każdy z pracowników ma w tej kwestii swój mały wkład.